Gaziantep’in ilk tünel projesi adım adım ilerliyor

0
330

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi’nin şehrin trafiğini rahatlatmak adına yaptığı 2 bin 484 metrelik tünel projesinde çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.
Şahinbey Belediyesi’nin şehre kazandırdığı önemli projelerinden olan tünel projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, tünel uzunluğu 2 bin 484 metre olarak yapılıyor.
TÜNEL PROJESİ TRAFİĞİ RAHATLATACAK
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gidiş geliş halinde yapılan tünel projesinin trafiği önemli ölçüde rahatlatacağını belirterek “Şehrimizin trafik problemine yeni bir çözüm üretecek olan tünel çalışmamızın inşaatı hızla devam ediyor. Çalışmalarımız karşılıklı olarak dört koldan ilerliyor. Tünel açma çalışmasında makinelerimiz ortada buluşarak tünel açma çalışmasını tamamlayacak. Gidiş geliş şeklinde yapılan tünelimizin uzunluğu 2 bin 484 metre olacak. Yapılan çalışma sonrasında Şehreküstü’yü, YeşilVadi Bulvarı’na bağlamış olacağız. Böylelikle yarım saat sürecek olan ulaşım bir dakikaya inecek. Vatandaşlarımız yolda geçirecekleri zamanı sevdikleri ile geçirecek. Tünel çalışmamızın şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz