EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan ve EGEBİL Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar’ın da katılımıyla 6 Nisan Salı Günü Tuğcan Otel’de yeni neslin eğitim markası EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü tanıtımı ve ‘Yeni Nesil Eğitim-Öğretim Modeli’nin de anlatılacağı toplantı gerçekleştirilecek.

EGEBİL Aslan Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan

Gaziantep’in etkin eğitim kuruluşlarından Aslan Eğitim Kurumları ile Yeni Neslin Eğitim Markası EGEBİL güçlerini birleştirdi. Gaziantep’te eğitime yeni soluk getirecek olan EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü, marka şehir Gaziantep’te yakın zamanda “Yeni Nesil Eğitim-Öğretim Modeli” sloganıyla faaliyete geçecek.
EGEBİL ile güçlerini birleştiren Aslan Eğitim Kurumları Gaziantep’te uzun yıllardır bir okul ve üç eğitim kuruluşu ile faaliyet gösteriyor.
Yaşayarak öğrenme modelini benimsiyoruz
EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü ile Gaziantep’e yeni nesil okulculuğu getirdiklerini belirten EGEBİL Aslan Nesil Kampüsü Kurucusu Davut Aslan, “Bizler yeni nesil okulculuktan yana bir eğitim öğretim programı izliyoruz” dedi.
Aslan, “Yeni nesil okulculuktan kastımız geçen yıldan bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi ile birlikte eğitimde bildiğimiz ezberler bozuldu. Yüz yüze eğitimden online eğitime hızlı bir geçiş yaptık. Teknolojinin avantajlarını kullanarak eğitime yeni bir soluk getirmiş olsak ta yüz yüze eğitimin önemini bu süreçte çok daha iyi analiz edebildik” diye konuştu.

  1. yüzyılda teknolojinin artık hayatımızın bir parçası haline geldiğinin belirten Aslan, şunları söyledi: “Teknolojiyi kendi eğitim modellerimize uyarlarken yerel bağlarımızdan ve kendi değerlerimizden kopmadan uygulamak istiyoruz. Kampüslü okulumuzda atölye çalışmalarının ön planda olduğu, çocuklarımızın yaparak ve yaşayarak öğrenme modelinin önemsendiği bir öğretim programımız olacak. Ortaya koyacağımız kendi eğitim öğretim modelimiz ile çocuklarımızın, bilim, kültür, sanat, spor ve yaşam becerilerinin gelişimini sağlamayı hedefliyoruz.”
    Etkin İngilizce eğitim sağlayacağız
    Her bireyin eğitim DNA’sının farklı olduğunu vurgulayan Aslan, “Her çocuğumuzun ilgi ve yeteneklerinin farklı ve özel olduğu düşüncesiyle özel rehberlik anlayışıyla yola çıkıyoruz. Çocuklarımızın becerilerini ortaya çıkararak kendilerini keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Diğer yandan Talking Generation dediğimiz sistem ile konuşan bir yeni nesil yaratmayı amaçlıyoruz. Bu hedefimizle Gaziantep’i İngilizce konuşturacağız iddiasıyla geliyoruz” şeklinde konuştu.
EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Genel Müdürü Halil Levent Özer
  1. Gaziantep’te çığır açacağımıza inanıyoruz
    Rehberlik ve Yabancı Dil Eğitimini önemsediklerini kaydeden EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü Genel Müdürü Halil Levent Özer ise, “EGEBİL Aslan Yeni Nesil Kampüsü olarak en çok önem verdiğimiz konular rehberlik ve yabancı dil eğitimi olacaktır. Bu anlamda en çok alımları Rehberlik ve Yabancı Dil Bölümlerinden yapmaktayız. Yurtdışı bağlantılarımızla birlikte çok sayıda yabancı öğretmenimizi okulumuza dahil ederek teoriden çok konuşan bir nesil ile hizmetinizde olacağız” dedi.
    Kampüste atölye eğitimlerinin ön planda olacağını bu atölyelerde çocukların yaparak/yaşayarak, görerek eğitim alacaklarını ifade eden Özer, şunları söyledi: “Anasınıfından başlayarak lise son sınıfa kadar ülkemize yararlı olacak nesiller yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bugüne kadar yaptıklarımız biliniyor, bundan sonra da EGEBİL’in de gücüyle Gaziantep’te çığır açacağımıza inanıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here