Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkcı, görevini Ergun Yetkin’e devretti. Yetkin, Cıncıkcı’ya geçen dönem özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, vakıf olarak din, dil ve ırk farkı gözetmeden yardım yaptıklarını dile getirdi ve bir teşekkür plaketi verdi.

YOKSULLUĞUN ÇÖZÜMÜ EĞİTİMDEN GEÇİYOR
Yoksulluğun ancak eğitimle çözüleceği inancını taşıdıklarını ifade eden Başkan Ergun Yetkin, “Gıda yardımlarının yanında eğitim yardımlarına da büyük önem veren vakfımız, öğrencileri üniversiteye kadar destekleyerek eğitimlerini tamamlamalarını amaçlamaktadır. Yaz tatillerinde öğrencilere iş bularak, öğrencilerin kariyer planlarını programlamaya çalışmaktayız” dedi.
HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ
Hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Yetkin, şöyle devam etti: “İhtiyaç sahibi evlerimize düzenli gıda ve eğitim yardımlarını hayırseverlerimizin desteği ile sağlamaktayız. Vakfımızın personel ve bina gibi sabit giderleri yönetim kurulumuz tarafından karşılanmaktadır. Hayırsever halkımızın gıda ve eğitim yardımlarını bekliyoruz. İhtiyaç sahibi evlerimize her ayın 10, 20 ve 30’unda gıda maddesi dağıtımı yapılmaktadır. Bu dağıtımlara katılabilirsiniz. Hayırsever vatandaşlarımız bağışlarını bizzat vakfımıza gelerek yapabilecekleri gibi vakfımızın Vakıflar Bankası Şehitkamil Şubesi’ndeki 0015 8007 28508 8393 nolu hesabı aracılığıyla da yapabilirler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here