Gaziantep Valisi Çeber’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı

0
67

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Çeber, mesajında, alın teri olan emeğin üretim, verimlilik ve ülkenin en değerli sermayesi olduğunu söyledi.
Yeni umutlarla geleceği inşa etmek için her gün bir öncekinden daha verimli, daha azimli çalışmak medeniyetimizin bir parçası olduğuna dikkati çeken Çeber, mesajında şunları kaydetti:
“Emek, alın teri demektir; üretim, verimlilik ve ülkenin en değerli sermayesidir. Bugün, işçinin ve emekçinin alın terinin, birliğinin ve beraberliğinin, hayatımızdaki önemini bir kez daha vurgulamak için 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.
Yeni umutlarla geleceğimizi inşa etmek için her gün bir öncekinden daha verimli, daha azimli çalışmak medeniyetimizin bir parçasıdır. Birlik ve beraberlikle verilen emeği toplumun hizmetine sunmak ise bir ülkenin en değerli sermayesidir.
Ülke ekonomisine katkı anlayışıyla milletimizin geleceği, geleneklerimizin ve sorumluluklarımızın devamı için çalışmak, üretmek ve topluma sunma noktasında en büyük rolü üstlenenler işçi ve emekçi kardeşlerimizdir.
İlimizin ve ülkemizin gelişmesinde kalkınma hamlelerine emekleri ve alın terleriyle büyük katkı sağlayan, özverili çalışmalarıyla üretimin en önemli unsuru olan işçilerimiz, ülkemizin barış, huzur ve refah ortamına erişmesine önemli katkı sağlamaktadırlar.
İnsana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören, birlik ve yardımlaşma ruhunu yüzyıllardır yaşatan bir medeniyetten gelen işçisiyle, işvereniyle, köylüsüyle, şehirlisiyle kaynaşmış bir millet olarak, bugün olduğu gibi yarın da hem işçilerimizin kendi aralarında hem de diğer sosyal kesimler arasında dayanışma, diyalog ve iş birliğini geliştireceklerine yürekten inanıyorum.
Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü yapısının temelini oluşturan, azimle, kararlılıkla toplumun her kesiminde hizmet veren çalışkan emekçi kardeşlerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Çağımızda yaşanan gelişmelerin takibi, uygulanması ile hayatımızı kolaylaştıran projelerin hayata geçirilmesinde öncülük eden tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, dostluk, kardeşlik, dayanışma duygularının artarak çoğalmasını temenni ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz