Gaziantep merkezli 4 ilde dev dolandırıcılık operasyonu: 10 gözaltı

0
117

Gaziantep merkezli Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’te düzenlenen operasyonda, ödeme yapmadan ya da sahte banka dekontlarıyla çok sayıda besiciden küçük ve büyükbaş hayvan alarak 5 milyon 100 bin lira dolandıran 10 şüpheli yakalandı.
Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kendilerini çiftlik sahibi emekli memur olarak tanıtan dolandırıcıların çoğunluğu Gaziantep olmak üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besiciden 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvan alarak parasını ödememesi ve hayvanları başkalarına satmaları üzerine çalışma başlattı.

Dolandırıcılık şebekesine yönelik teknik ve fiziki takip çalışmaları başlatan ekipler, besicilerin hayvanlarını sahte dekont göstererek veya parayı daha sonra ödeyeceklerini belirterek alan ve 5 milyon 100 bin lira zarara uğratan zanlıları tespit etti.
Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı. Operasyonda besicilerden dolandırıcılık yoluyla alındığı belirlenen 312 küçükbaş ve büyükbaş hayvan, 9 cep telefonu, 5 banka dekontu ve tablet ele geçirilirken, 30 dolandırıcılık olayı aydınlatıldı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz