Gaziantep FK, ligin 14. haftasında oynanan Konyaspor maçının ardından teknik direktör Marius Sumudica hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.
Kulüpten yapılan açıklamada, teknik direktör Marius Sumudica’nın İttifak Holding Konyaspor maçının ardından yaşadığı olayla ilgili gelişmelerin üzüntü içerisinde takip edildiği bildirildi.
Kırmızı-Siyahlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
“Teknik Direktörümüz Marius Sumudica’nın Konyaspor maçının ardından yaşadığı olayla ilgili gelişmeleri üzüntü içerisinde takip etmekteyiz. Karşılaşmanın ardından, ilk önce kırmızı-siyahlı taraftarlarımızın sevgi gösterisini karşılıksız bırakmayarak onları alkışlayan Marius Sumudica, daha sonra ise Konyasporlu taraftarları alkışlayarak onlara da saygısını göstermiştir.
Teknik direktörümüz Marius Sumudica’nın, Konyasporlu taraftarları alkışlaması ve onlara olan saygısını gösteren hareketleri tribünden çekilen amatör video kayıtlarına da yansımıştır. Sumudica’nın bu davranışının üzerine, maçtan önce ve maç sırasında sürekli olarak, teknik direktörümüze sözlü saldırıda bulunan bir kaç kendini bilmez taraftarın bitmeyen kini devam etmiş olup, teknik direktörümüze ve ailesine terbiye sınırını aşan sözlerde bulunulmuştur.
Teknik Direktörümüz Marius Sumudica’da bu hareketlerin ardından, bir kaç taraftarın bitmeyen küfürlü saldırısı üzerine “Böyle yaparsanız küme düşersiniz” şeklinde eliyle işarette bulunmuştur.
Ayrıca Sumudica, basın toplantısında kullandığı ilk cümlesinde; “Konyaspor gibi bir camianın 13 puanda olması bana göre şaşırtıcı ve daha fazlasını hak ediyorlar” diyerek sözlerine giriş yapmış olup, rakibimize olan saygısını bir kez daha dile getirmiştir.
Tüm bu gelişmelerin yaşanması ve teknik direktörümüz Sayın Marius Sumudica’nın yaşanılan olaylar sonrasında kamuoyunda yanlış lanse edilerek başlatılan karalama kampanyasını üzüntüyle takip etmekteyiz.
Gaziantep Futbol Kulübü olarak her zaman ve her platformda takımımız, teknik heyetimiz, yönetimimiz ve taraftarımız ile bütün halinde centilmenlik değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalabilmek adına azami gayreti göstermeye şartlar ne olursa olsun devam edeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here