Gaziantep FK yeni sezonu açtı

0
67

Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep Futbol Kulübü’nün Teknik Direktörü Erol Bulut, oyuncuları ile sezonun ilk antrenmanına çıktı. Bulut, geçtiğimiz yıl takıma geç katılan yeni transferlerin takıma uyum konusunda sorun yaşadığını ve bu yıl sorun yaşamamak için yerli ve yabancı transferi konusunda erken davranacaklarını söyledi.


Yeni sezon öncesi ilk antrenman, kırmızı-siyahlı futbolcuların açma ve germe çalışmaları ile başlarken, ardından teknik taktik çalışmalarla devam etti. Antrenman, bazı taraftarlar tarafından da takip edildi.

Bir saat 20 dakika süren antrenmana izinli olan Maxim, Muhammet Demir, Joao ve Sagal dışında tüm futbolcular katılırken, yeni transfer Arda Kızıldağ da ilk kez takımla birlikte çalıştı.

“İSTEDİĞİMİZ TRANSFERLERİ EN KISA ZAMANDA GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”
Erol Bulut, antrenman öncesi yaptığı açıklamada; yeni sezonda takımda her kulüpte olduğu gibi bazı oyuncuların gittiğini ve bazı yeni oyuncuların da transfer edileceğini söyledi.
Takım içinde uyum sorunu yaşamamak için bu yıl transfer çalışmalarının erken tamamlanacağına işaret eden Bulut, “Her sezonda ve her takımda olduğu gibi giden oyuncular oluyor, gelen oyuncular oluyor. Bizde de gidenler oldu, olacak. Sezonun başındayız. Haziran ayında transfer dönemi başladı. Uzun zamanımız var. İstediğimiz transferleri en kısa zamanda gerçekleştirmek istiyoruz. Futbolcularımız ne kadar bize erken zamanda katılırsa daha iyi bir kamp dönemi geçiririz. Yeni arkadaşların uyumu konusunda geçmiş sezonda sıkıntılar yaşadık. Bu sezon bunları yaşamamak adına transferleri erken yapmayı düşünüyoruz. Yönetim bunun üzerinde çalışıyor. En kısa sürede bu transferler aramıza katılacak” diye konuştu.

Gaziantep FK, 20 Haziran Pazartesi günü saat 18:30’da gerçekleştireceği antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz