Gaziantep FK ve Fenerbahçe PFDK’ya sevk edildi

0
151

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Gaziantep Futbol Kulübü’nü “çirkin ve kötü tezahürat” ile “saha olayları” nedeniyle; Fenerbahçe A.Ş. Kulübü’nü ise “saha olayları” ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti.

TFF Hukuk Müşavirliği’nce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevkler belli oldu. TFF’den yapılan açıklamada Gaziantep FK ve Fenerbahçe’nin PFDK’ya sevk edildiği duyuruldu.

TFF’den yapılan açıklamada, “GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.’nin 14.01.2024 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.
FENERBAHÇE A.Ş.Kulübü’nün 14.01.2024 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz