Gaziantep’te, bin 18 polis ve 165 ekiple gerçekleştirilen “güven ve huzur” uygulamasında, 23 zanlı yakalandı. Şüpheli kişi, araç ve umuma açık işyerleri didik didik arandı.


Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde bin 18 personel ve 165 ekiple yapılan “güven ve huzur” uygulaması kapsamında, umuma açık iş yerleri ve 33 parkta denetim yapıldı.
6 bin 671 kişinin GBT sorgusu yapıldığı uygulama kapsamında, kontrol edilen 2 bin 146 araçtan 110’u için 89 bin 85 lira cezai işlem uygulandı ve 29 araç trafikten men edildi. Ruhsatsız faaliyet gösteren, alkol satışı yapan ve canlı müzik yayını yapan işyerleri hakkında da tutanak tutuldu.


Gece boyunca kent genelindeki caddeler ve 33 parkta yapılan uygulamada ise 294 kişinin GBT sorgusu yapıldı. Çeşitli suçlardan aranan 23 şüpheli gözaltına alındı. Bu şahıslardan 3’üne adli, 10 şahsa ise idari işlem yapıldı. Bir zanlının üst aramasında ise bir miktar eroin ele geçirildi. Uygulama kapsamında, 14 iş yerine ise idari para cezası kesildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here