GAÜN’lü öğrencilerden organ bağışına davet

0
104

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Organ Nakli Merkezi ve Organ Nakli Öğrenci Topluluğu üyeleri, ‘yaşama yeniden merhaba’ demeyi bekleyen binlerce hastanın umutlarını arttırmak için “Emanetin Hayat Versin” sloganıyla herkesi organ bağışına davet etti.

GAÜN Organ Nakli Merkezi ve Organ Nakli Öğrenci Topluluğu iş birliğiyle 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Gaziantep Üniversitesi merkezi yemekhane önünde ve Gaziantep Primemall Alışveriş Merkezinde stant açıldı.

Organ bağışına farkındalık oluşturmak, kamuoyunu bu konuda daha fazla bilinçlendirmek ve organ bağışını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, stantları Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şevki Hakan Eren, hastane yönetimi ve organ nakli konusunda bilgi almak isteyen kişiler tarafından ziyaret edildi.

Etkinlikte konuşan Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şevki Hakan Eren, vatandaşları organ bağışına davet ederek, “Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi olarak Böbrek Nakli Hastanemizi Türkiye’de ilk olarak açtık. Her sağlıklı organın bağışlanabileceğine dikkat çekerek, hepinizden organ bağışı bekliyoruz. Her bir organ bağışı hayata dair yeni bir umuttur” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz