GAÜN’de sendikal yetki Eğitim-Bir-Sen’de

0
39

Eğitim-Bir-Sen, yıllar sonra Gaziantep Üniversitesi (GAÜN)’de en fazla üyeye sahip olarak yetkili sendika oldu. Her yıl iki kez yapılan Kurum İdari Kurul Toplantısı bundan böyle Eğitim-Bir-Sen Üniversite Temsilciliği ile Rektörlük arasında gerçekleşecek.
Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, “4688 sayılı Kamu görevlileri sendikaları kanunu emri gereği her yıl mayıs ayında iş yeri yetkili sendika toplantıları gerçekleştirilmektedir. Gaziantep ilinde bulunan üniversitelerde yapılan ve muhatap kamu çalışan sendikalarınca imza altına alınan mutabakat metinleri sonucunda üniversitelerde Eğitim-Bir-Sen Temsilciliği yetkili sendika olarak yıllar sonra tarihi bir başarıya imza atmış bulunmakta ve 2021 yılı Mayıs ayı sendika sayım mutabakatına göre Yetkili Sendika olduğu tescillenmiştir” denildi.
Eğitim-Bir-Sen sorumluluk alanında bulunan Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin tüm iş yerlerinde en fazla üyeye sahip olarak iki üniversitede de yetkili sendika durumuna geldi. Her yıl iki kez yapılan Kurum İdari Kurul Toplantısı bundan böyle Eğitim-Bir-Sen Üniversite Temsilciliği ile Rektörlük arasında yapılacak.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Üniversite Temsilcisi Doç. Dr. Mehmet Murat, “Öncelikle sendikamıza inanıp, güvenen ve üye olarak destek olan Eğitim-Bir-Sen Ailesinin mensubu üyemize bizimle oldukları için ve her zaman desteklerini hissettirdikleri için teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en büyük emek örgütü, Anadolu’nun ve çağın erdemliler hareketi, akademik hizmet sendikacılığının merkezi, toplu sözleşme hakkının mimarı Memur-Sen olarak, örgütlenmede yasaklar olmasın, toplu sözleşmede sınırlamalar kalksın istiyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılsın, personeli diğer hizmetler sınıfına aktarılsın teklifimizi yineliyoruz.3600 ek gösterge vaadi yerine getirilmeli, bütün kamu görevlileri kapsama dâhil edilmeli önerimizde ısrar ediyoruz. Kariyer ve liyakat esas olmalı, görevde yükselme ve unvan değişikliğinde engeller kalkmalı, mülakat artık yapılmamalı kararlığımızı tekrar ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz