GAÜN’de Bilimsel Deliller ile Kur’an Mucizeleri Resim Sergisi

0
204

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesinde Bilimsel Deliller ile Kur’an Mucizeleri Resim Sergisi açıldı. Önder Dayanışma ve Kalkınma Derneği üyeleri tarafından hazırlanan oldukça yoğun ilgi gören sergide 101 eser sergilendi.

Serginin açılışında konuşan GAÜN İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akbaş, Kur’an-Kerim’in bin 400 yıl önce ortaya koyduğu hakikatlerin bugün bilim tarafından insanların önüne sunulduğunu belirterek, serginin bu açıdan çok önemli olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Akbaş konuşmasının devamında şunları söyledi: “Kur’an o hakikatleri insanı Rabbine götürmek için ortaya koyuyor. Ortaya konan her bilimsel gerçek Kur’an’ın meydan okuyuşunu ortaya koyuyor. Fakültemizde sergilenen 101 levha bu hakikati ifade ediyor. Bu levhalar, İslami davetin bir şekli. Ortaya konan bu gerçekler bizi Kur’an’ın hakikatlerine götürüyor. Bu İslami bir çağrıdır. Her bir ayet Allah’ın varlığına bir delildir. Bu konuda bize işaretler vermektedir. Bizim yapacağımız, bunu en güzel şekilde ortaya koyabilmek.”

Bilimsel Deliller ile Kur’an Mucizeleri Resim Sergisi 11 Kasım 2022 tarihine kadar GAÜN İlahiyat Fakültesi Giriş Katında ziyaretçilere açık olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz