Ana SayfaGaziantepGAÜN Uluslararası Gençlik Festivali başladı

GAÜN Uluslararası Gençlik Festivali başladı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Uluslararası Gençlik Festivali; gastronomi, müzik, spor, bilim, kültür ve sanat alanlarında çeşitli etkinliklerle başladı. Festival alanında öğrencilerle bir araya gelerek voleybol oynayan Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın, “Dünya’nın sıkıştığı bu konjonktürde bir barış havası estirmek; farklı ülkelerin, coğrafyaların, renklerin bir harmonisini yapıp barış ortamı sunmak istiyoruz. Dünya’ya örnek olmak istiyoruz” dedi.

Festival kapsamında GAÜN Spor Bilimler Fakültesi öncülüğünde Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile birlikte 10. Rekreasyon etkinlikleri çerçevesinde; ayak tenisi, çamur voleybolu, golf, dart, penaltı atışı, halat çekme, kaygan zemin, bocce, su savaşları ve bilek güreşi gibi çok sayıda spor müsabakaları düzenleniyor.

Tüm öğrencilerin katılımına açık olan festivalde GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın da öğrencilerle birlikte voleybol oynadı. Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda öğrenciler keyifli ve eğlenceli anlar yaşadı.

Gaziantep Üniversitesinde öğrenim gören Dünya’nın 107 ülkesinden uluslararası öğrenciyi aktiviteler çerçevesinde kaynaştırmak istediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Özaydın, konuşmasının devamında şöyle konuştu: “Spor küresel bir olaydır ve öğrencilerimizin bu sporları icra edecekleri bir alan tesis ettik. Bahar şenliklerini bir güne ya da bir haftaya sığdırmak istemiyor, mayıs ayına yaymak istiyoruz. Bir taraftan Gençlik ve Spor Bakanlığımızın etkinlikleri, diğer taraftan bizim spor etkinliklerimiz var. Ülkemiz öğrencileriyle uluslararası öğrencilerimiz arasında bir kardeşlik ortamı yaratarak, spor çerçevesinde kardeşliklerini pekiştirmek istiyoruz. Spor etkinliklerinin dışında yine festival kapsamında farklı ülkelerden gelen öğrencilerimiz kendi kültürlerini tanıtarak, kendi yemeklerini sunacak. Kendi özgün ve özel mutfak kültürlerini, danslarını, yaşam tarzlarını bu festivalde tanıtacaklar. Müziklerini, sanatlarını, yemeklerini, giyim tarzlarını ve hayat şekillerini sergilemek için fırsat veriyoruz. Bunları sergileyerek bir harmoni, zenginlik sunmak istiyoruz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Hüseyin Çiftçi on HER YALAN BİR İTİRAF GİZLER
Mustafa Ali Polatlı on BİR BEN VAR BENDEN İÇERİ
Binbaşı on ALZHEİMER
MEHMET ALİ GÜNER on ALZHEİMER
Cansu Çanlıoğlu on ALZHEİMER
mustafa küçük on KAFA BULMAK, KAFA TUTMAK…
Pervin Cicek yigit on ARADIK KURTARAMADIK