GAÜN “Timeline Travel” projesi ekibi İstanbul’da

0
479

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN)’e Avrupa Birliği projeleri alanında bir başarı daha ekleyen “Zamandizin Yolculuğu: Mimarlık Tarihi Öğrenimi ve Öğretimi için Alternatif Bir Uygulama” adlı projenin üçüncü ulus ötesi toplantısı Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 

Projenin Koordinatörü ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Muzaffer Özgüleş, İstanbul’da çok verimli bir toplantı yaptıklarını belirterek, “Bu toplantıda birçok önemli karar almanın yanı sıra, projenin ilk safhasında geliştirilen ve kısa süre önce aktif hale gelen ‘Time line Travel’ adlı web uygulamasının tanıtımını da yaptık. Ayrıca gelecek ay aktif hale getirmeyi planladığımız ‘Timeline Travel’e-öğrenme platformunun içeriğine ve teknik ayrıntılarına dair önemli kilometre taşlarını belirledik. Önümüzdeki günlerde ‘Timeline Travel’ uygulamasını Gaziantep Üniversitesi’nde gerçekleştireceğimiz bir etkinlikle tüm öğrencilerimize ve personelimize tanıtmayı planlıyoruz” dedi.
Projenin ilk etabında, mimarlık tarihi eğitimini keyifli ve kolay öğrenilir hale getirmek için bir zamandizin (kronoloji) ile bir haritayı temel alan ve internet üzerinden erişebilen dijital bir uygulama (Timeline Travel Tool) geliştirildi. Proje ekibi tarafından hazırlanan içerik (İstanbul ve Ravenna şehirlerinin mimarlık tarihi veritabanı) uygulamaya entegre edildi. İkinci aşamada ise bir e-öğrenme platformundan oluşturduktan ve mimarlık tarihi dersleri için yepyeni bir müfredat hazırlanıyor. Bu yeni uygulama ve müfredatın başarısı, GAÜN’de gerçekleştirilecek test dersleriyle sınanacak ve sonuçları bir makaleyle paylaşılacak.
Projenin ilk ürünü olan Timeline Travel Tool’u kullanmak için: timelinetravel.net
Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi için: http://timelinetravelproject.gantep.edu.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz