GAÜN Spor Bilimleri Fakültesi, özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak

0
59

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Spor Bilimleri Fakültesi, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı öğrenci alımları için Özel Yetenek Sınavı başvuruları 14 Ağustos 2023 tarihinde başlıyor. Başvurular 14-18 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak olup Özel Yetenek sınavları, 21 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak.

GAÜN SPOR BİLİMLERİ DEKANI PROF. DR. ÖZDAL’DAN SPORCU ADAYLARINA ÇAĞRI
GAÜN Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özdal, GAÜN Spor Bilimleri Fakültesinin nitelikli bir akademik kadroya sahip olduğunu belirterek, yetiştirdikleri öğrencilerin sporcu mahiyetinde ulusal ve uluslararası arenada önemli başarılar elde ettiklerini ifade etti. Prof. Dr. Özdal aday öğrencilere çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı: “Özel yetenek sınavımız uygulanabilecek en üst düzeyde şeffaflık ile sizlere sunulacak ve elde ettiğiniz dereceleri ve performansınızı gerek sizler gerekse aileniz, arkadaşlarınız, antrenörleriniz ve öğretmenleriniz canlı yayında anlık olarak takip edebileceklerdir. Aynı zamanda her adayın parkur derecesinin de takip edilebileceği bu canlı yayın sisteminde uygulanacak yetenek sınavımızda amacımız, hem sportif performansı yüksek hem de akademik becerileri ile spor dehasını bir arada yürütebilen adayları Fakültemize öğrencilerimiz olarak kazandırmaktır. Katılacak olan tüm adaylara başarılar dileriz, onları aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”
Yapılacak olan özel yetenek sınavı ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği bölümlerine öğrenci alımı yapılacak. Sınav sonuçlarının ilanı fakültenin internet sitesinden yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz