GAÜN öğrencilerinin el emeği eserleri görücüye çıktı

0
126

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Halı Tasarımı Programı tarafından Yıl Sonu Öğrenci Sergisi düzenlendi. Sergi, ziyaret edenlerin büyük beğenisini gördü.

GAÜN Öğretim Görevlisi Emel Bozkurt danışmanlığında düzenlenen sergi, Plastik Sanatlar Dersi kapsamında, 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin el emeğiyle hazırladığı eserleri içeriyor.

Etkinliğin açılışında konuşan GAÜN Öğretim Görevlisi Emel Bozkurt, serginin Güzel Sanatlar Fakültesi Halı Tasarımı Programı kapsamında, Plastik Sanatlar ve Temel Sanat Eğitimi dersleri çerçevesinde hazırlandığını belirtti.

Sergide, yaklaşık 350 temel tasarım konularını kapsayan ve tüm renkleri içeren öğrenci uygulamalarının yer aldığını söyleyen Öğretim Görevlisi Bozkurt, “Sergide, toplamda 150 öğrenci çalışması sergilendi. Ayrıca, Toplumsal Duyarlılık Projeleri ve Plastik Sanatlar Dersinde seramik malzeme kullanarak yaptığımız çalışmalardan oluşan 90 seramik eser de sergilendi. Geçtiğimiz dönem yaşadığımız deprem nedeniyle sergilerimizi gerçekleştiremedik ve ikinci dönem derslerimizi online yapmak zorunda kaldık. Bu nedenle toplu bir sergi açmak istedik ve özellikle kampüs içerisinde düzenledik ki fakültemizin diğer bölümlerinin öğrencileri ve hocaları da görebilsin, izleyebilsin. Güzel bir sergi oldu. Desteklerinden dolayı hocalarıma teşekkür ederim.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz