GAÜN öğrencileri Rektör’e seslendi: Bütünleme sınavları online olsun

0
135

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın’ın seslenerek, hem ekonomik açıdan hem de mevsimsel zorlu hava şartları nedeniyle bütünleme sınavlarının online olarak yapılmasını istedi.


CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Can Kadaş Gaziantep Üniversitesi önünde basın açıklamasında bulundu. Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin bütünleme sınavlarının online olarak yapılmasını istediklerini dile getiren Gençlik Kolları Başkanı Kadaş hem ekonomik açıdan hem de mevsimsel hava şartları dolayısıyla zor bir süreçten geçen öğrencilerinin günlerdir dile getirdikleri bu isteklerinin Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğünce bir an önce hayta geçirilmesini talep etti.
Yapılan basın açıklamasında gençlik kolları yönetimlerinin yanı sıra CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi Necmettin Açıkgöz ve Şahinbey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Can Beyaz da hazır bulundu.
CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Kadaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Gaziantep Üniversitesi yetkilileri, öğrencilere mağduriyet üzerine mağduriyet yaşatmakta. Ülkemizin dört bir yanından büyük emekler sonucu şehrimize gelen öğrenci arkadaşlarımız, eğitim-öğretimin yanı sıra, Eylül ayından bu yana Gazi Şehirde kent pahalılığı, barınma gibi ciddi sorunlar ile büyük bir mücadelenin içindeler.
Tüm bu zorlu şartlar altında hem okuyup hem de yaşam mücadelesi veren öğrenci arkadaşlarımıza ülkemiz genelinde etkili olan kar yağışı ve yoğun hava muhalefeti sonrasında ertelenen bütünleme sınavları ile yeni bir zorluk daha çıkarıldı.
Bütünleme sınavlarının ikinci defa ertelenmesi sonucunda memleketlerine dönmek zorunda kalan öğrenci arkadaşlarımız maddi açıdan büyük bir mağduriyet yaşadıklarını bizzat tarafımıza iletti.
Öncesinde binbir güçlükle alınan otobüs, uçak biletleri tarih muallaklığı nedeniyle yandı. Yine aynı tarih belirsizliği sebebiyle ara tatilde memleketine gitmeyi planlayan öğrenciler bütünleme sınavları sebebiyle zorlu kış şartları altında burada kalmak zorunda kaldı.
Maddi ve manevi açıdan hiçe sayılan arkadaşlarımıza bu mağduriyetleri yaşatmaya Üniversite Yönetimi dahi olsa Kimsenin hakkı yok!
İki gündür aralıksız olarak öğrenci arkadaşlarımız haklı mağduriyetlerini sosyal medya hesapları üzerinden dile getiriyor, hak arıyor, yardım bekliyor! Hakları olanı talep ediyor! Ancak bu haklı arayışa Üniversitenin Rektörü Atanmış Sn. Arif Özaydın’dan tek bir açıklama gelmedi.
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın’ın seslenmek istiyoruz;
Kentin ekonomisinden, siyasetine her konuda fikir sahibi olan Rektör Arif Özaydın’ın yetki sahibi olduğu Gaziantep Üniversitesi’nin kıymetli öğrencilerinin çağrısı karşısında tek kelime açıklama yapmaya dahi tenezzül etmemiştir.
Yeri geldiğinde, (hatırlarsanız yakın zamanda açıklama gelmişti) “Ben hocayım ya, kim ne derse desin, hocalığıma devam edeceğim” diyen Arif Özaydın, sizi görevinizin başına davet ederek, mağduriyet yaşayan öğrenci kardeşlerimiz için bir çözüm üretmenizi bekliyor, bunun en önem taşıyan görev yetkiniz olduğunu hatırlatmak istiyoruz.
Kentimize öğrenci olarak gelen arkadaşlarımız kendisini burada kimsesiz hissetmesin ve mutlu, huzurlu yaşasın istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz