GAÜN öğrencileri Kayseri Gastronomi Günleri’ne damga vurdu

0
74

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, Kayseri Gastronomi Günleri etkinliği kapsamında düzenlenen yarışmada derece aldı.
GAÜN Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Kerim Karaoğlu, Sara Sertbaş ve Ayşenur Sertbaş Üniversitelerarası Ekip Yarışması Modern Türk Mutfağı kategorisinde 2’nci, Kerim Karaoğlu ise Üniversitelerarası Bireysel Yarışmada Tatlı kategorisinde 2’nci oldu.

GAÜN Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Bay öğrencileri tebrik ederek, “Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimizin başarılarını candan tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum. Öğrencilerim; Kerim Karaoğlu, Sara Sertbaş ve Ayşenur Sertbaş’a bizlere yaşattıkları bu gururdan dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu başarıları hayatlarında onlara hep bir ilham kaynağı olacaktır” dedi.
Prof. Dr. Bay, “14 Kasım’da Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle düzenleyeceği II. Akademisyen Şeflerin Lezzetleri Yarışması’na katılacağız. Öğrencilerimiz bu yarışmaya ana yemek kategorisinde yöresel olan “Salçalı Akıtmalı Köfte” ile katılacak. Öğrencilerimizin bu yarışmada da başarılı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz