GAÜN Nizip MYO’da 227 öğrencinin mezuniyet heyecanı

0
58

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Meslek Yüksekokulu 2022-2023 eğitim öğretim yılı sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan 227 öğrenci mezuniyetlerini coşkulu bir törenle kutladı.
Mezuniyet töreninin açılışında konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sarıbıyık, mezun öğrencilerin Türkiye’deki güçlü üniversitelerin birinden mezun olduklarını belirterek, eğitim hayatını başarıyla tamamlayan mezun öğrencileri tebrik etti.

Prof. Dr. Sarıbıyık, “Ailelerin mürüvveti olduğu kadar, bizimde eğitim ve öğretim açısından mürüvvetimizdir. Üniversiteler bilimi inşa etmek, öğrenci yetiştirmek, insan yetiştirmek noktasında olduğu kadar şehirle bir olmak, bütünleşmek gibi hedefleri vardır. Yaşanılan depremler sonrası Gaziantep Üniversitesi eğitim yuvası olmanın yanı sıra Gazianteplilerin sığındığı bir yuvaya dönüşerek halka karşı olan sorumluluğunu en iyi bir şekilde yerine getirmeye çalıştı. Mezuniyetinizden dolayı sizleri, hocalarınızı ve ailelerini kutlarım. Bundan sonraki yaşantınızda başarılar dilerim” diye konuştu.
Nizip Meslek Yüksek Okulumu Müdürü Doç. Dr. Yusuf Bozgeyik ise konuşmasında şunları aktardı: “25. mezuniyet törenini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gurur sadece üniversitemiz ve okulumuza ait olmayıp, birbirinden değerli evlatlarının bu günlere gelmesinde her türlü fedakârlığı gösteren anne-babalar, aile büyükleri ve şu anda eğitimini başarı ile bitiren mezunlarımıza da aittir. Çeyrek asrI deviren okulumuz, bugüne kadar farklı alanlarda binlerce öğrencimizi gururla mezun ederek bölgemizin ve ülkemizin istihdam sahasına katmış bulunmaktadır. Ülkemiz ekonomisinin özellikle son yıllarda ihtiyaç duyduğu teknik ve ara eleman kaynağının sağlanmasında, ülkenin diğer eğitim kurumlarında olduğu gibi Nizip Meslek Yüksekokulu ’da son derece değerli çıktı ve katkılarıyla her yıl daha da genişleyip büyüyen bir eğitim ailesi halini almıştır.”
Mezunlar adına konuşan dönem birincisi Emine Kalaycı ise,” Eğitim, geleceğe geçiş iznimizdir. Çünkü gelecek, ona bugünden hazırlananların ve geleceği şekillendirenlerin olacaktır. İyi bir geleceğin temelinde ise iyi bir geçmiş yatmaktadır. Bizler Gaziantep Üniversitesi Nizip Meslek Yükseokulu mezunları olarak, köklü ve başarılarla dolu bir geçmişe sahip, donanımlı ve bilgili bir kuşağız. İşte bu bilinçle hayata sımsıkı sarılacak, hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Bizden sonraki kuşaklar için örnek olacağız” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmaları sonrasında dereceye giren öğrencilere ve mezunlara belgeleri ile plaketleri takdim edildi. Tören mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz