Gastronomi Festivali’nden kimler nemalanıyor?

0
158

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde yapmayı planladığı ‘Gastronimi Festivali’ne bir tepki de Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı ve Kurucu İl Başkanı Mehmet Pamuk’tan geldi. Pamuk, “Gastronomi Festivali’nden kimler nemalanıyor?” diye sordu.
Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi meclisinden önümüzdeki günlerde yapılacak olan Gastronomi Festivali’ne katılacak yerli ve yabancı misafirlerin ulaşım, konaklama vs. gibi giderlerinin belediye tarafından karşılanması kararı çıkmış ve bu karar tepki çekmişti.
FESTİVALDEN KİMLER NEMALANIYOR?
Belediye meclisinden hemen hemen her ay milyarlarca lira borçlanma kararı alan belediyenin yapacağı festivale bir tepki de Zafer Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı ve kurucu il başkanı Mehmet Pamuk’tan geldi. Konu hakkında bir açıklama yapan Pamuk, şunları söyledi:
“Gaziantep Gastronomi Festivali için dudak uçurtan borçlanma kimin için, ne için? Kime faydası, katkısı, ya da yararı var? Doğup büyüdüğümüz bu şehirde, gastronomi unvanı alınmadan önce 3 TL’ye tavuk döner, 3 TL ye Nohut dürümü, 8 Tl ye beyran, 80 tl ye Baklava, 3 TL’ye lahmacun yerdik. Dün son durum bir tavuk döner 50 TL, bir adet lahmacun 100 TL, Nohut dürümü 35tl, Baklava 470 tl, beyran 100 tl idi. Hem de lüks yer filan değil, sıradan kebapçılarda. Bu festival kime yarıyor? İki Elin parmaklarını geçmeyecek kadar kentin kaymağını yiyenlerden başka. Peki, bu memlekette yaşayan insanlara yarıyor mu? Hayır. Gazianteplilerin ne kebap, ne baklava, ne dışarıda yemek yiyecek durumu kaldı. Çünkü, her şey ateş pahası. Ekonomideki kötü gidişat zaten geçin sıkıntısının da tuzu biberi oldu.”
Belediyelerin bu gibi giderler için bu ekonomide borçlanmamaları gerektiğini ifade eden Pamuk, “Suyu akışına bırakmalı, gelen gelir gelmeyen gelmez, Gaziantep’i dünya yeni tanımıyor. Kadim kentimiz, tarihi İpek yolu üzerinde, asırlardır uğrak bir kavşaktadır. Kimi, nereyi, kime tanıtacaksınız? Ancak bu organizasyondan başkaca nemalananlar varsa o zaman durum başka. Zaten onları da Allaha havale ediyoruz. Halkımız, yerel seçimlerde bu günleri hatırlayarak oy kullanacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz