Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve oda başkanları ile Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali’ne katılan kurum ve firma temsilcileri ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Vali Gül, GastroAntepFest’in bir ekonomik kalkınma modeli olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Gül, festivalden hemen sonra gittikleri 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde GastroAntepFest ile ilgili olumlu kanaatlerin kendilerine iletildiğini söyledi.

Büyük bir katılımın sağlandığı festivalle bütün Türkiye’nin hatta dünyanın birçok yerinde Gaziantep’in tanındığını aktaran Gül, “Bir gün gelecek dünyanın her tarafında Gaziantep bilinecek. Bu festival bir eğlence aracı değil ekonomik bir kalkınma modelidir. Bizim güçlü bir sanayimiz var ve bu güçlü sanayinin önemli bir kısmı da gıdaya dayalı sanayi. Hem tarımsal ürünlerimiz, hem tarımsal ürünlerimizi işleyen sanayimiz kıymetleniyor. Gaziantep’te üretim yapmak, Gaziantep’te üretilen tarımsal ürünlerin kıymetlenmesi her geçen gün artıyor, daha da artacak” dedi.

Türkiye’de iki tane festivalin ilgi gördüğünü vurgulayan Gül, “Bu festivallerden birincisi TeknoFest, ikincisi ise GastroAntepFest oldu. Artık her yerde Gaziantep örnek alınıyor, neden bir Antep olmayalım sesleri duyuluyor. İşte bunu başaran siz değerli Gazianteplilersiniz, asıl emek sizlerin. Bu etkiyi sürdürmemiz bundan sonraki süreçte hem bu çıtayı muhafaza etmemiz hem de bir adım ileriye gitmemiz gerekiyor. Bu kapsamda coğrafi işaretli ürünlerimizin sayısını daha da arttırmak için çalışmalar yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise festivale verdikleri destekler için herkese teşekkür ederek “Bütün dünya, ülkemiz ve Gaziantep GastroAntep ile ilgili gelinen noktayı büyük bir başarı hikâyesi olarak görüyor. Sayın Valim başta olmak üzere, GAGEV, bütün oda başkanları, bütün müdürlerimiz ve en önemlisi halkımızın, esnafımızın buna sahip çıkması ile hedeflerimize hızla ilerliyoruz” diye konuşmasını sürdürdü.

Konuşmalar sonrasında festivale katılarak destek sağlayan kurum ve firma temsilcilerine Vali Gül ve Başkan Şahin tarafından teşekkür belgesi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here