Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı

0
84

İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için Gaziantep’te gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası İsrail’i lanetleyen, Filistin’i destekleyen sloganlar atıldı.
Gaziantep’te, camileri dolduran vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “Filistin” konulu cuma hutbesini dikkatle dinledi.
Hutbede, “Siviller, kadınlar, çocuklar, yaşlılar, topyekun bir halk korkunç silahlarla bombalarla katledilmiştir. Gazze’de bugün tüm dünyanın gözü önünde tarihin en büyük zulmü yaşanmaktadır. Bütün bu baskı ve zulümlerin karşısında Müslümanlara özgürlük mücadelesinde direnmekten başka çare kalmamıştır” denildi.


Cuma namazının ardından Hamas’ın, İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonuna destek vermek için şehir merkezindeki Ulu Cami önünde toplanan kalabalık yaşamını yitiren Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı, dualar etti. İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ın kıldırdığı namazın ardından dualar edildi. Dua edildiği sırada bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.
Ellerinde Filistin bayrakları sallayarak ‘Hamas’a selam direnişe devam’ sloganları atan grup daha sonra dağıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz