FETÖ’cü karı-koca yakalandı

0

Terör örgütü FETÖ’nün “gaybubet evi” olarak adlandırılan örgüt evinde gizlenen karı-koca, Gaziantep polisinin düzenlediği operasyonda, gizlendikleri evden çıkarak araçla kaçmaya çalışırlarken yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, Şahinbey ilçesi Karataş bölgesinde “gaybubet evi” olarak adlandırılan bir örgüt hücresinde örgüt üyelerinin olduğu istihbaratı üzerine çalışma başlattı.
Belirlenen bir adreste karı koca 2 örgüt mensubunun gizlendiği tespit edlirken, polisin operasyonunu fark eden şüpheliler, gizlendikleri evlerinden çıkarak araçla kaçmaya çalışırlarken yakalanarak gözaltına alındı ve mahkemece tutuklandı.
VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
Gaziantep Valiliğ’nden yapılan açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğümüz İstihbarat ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarının yakalanmamak için ilimizde gizlendikleri adreslere yönelik operasyon gerçekleştirilmiştir.
Şahinbey İlçemiz Karataş Bölgesindeki bir adreste karı koca 2 örgüt mensubunun gizlendiği tespit edilmiş, şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar sırasında gizlendikleri evlerinden çıkarak araçla kaçmaya çalışırlarken yakalanarak gözaltına alınmışlardır.
Yakalanan şahısların üzerinde başkaları adına tanzim edilmiş sahte nüfus cüzdanları ele geçirilmiştir. Adı geçen şahıslar çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklanmışlardır” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here