Fatma Şahin LGS’de dereceye giren öğrencilerle buluştu

0
242

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Başkanı Fatma Şahin, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında yüzde birlik dilime giren öğrenciler ve aileleriyle buluştu. GBB tarafından organize edilen kahvaltı programında Başkan Fatma Şahin, derece alan öğrencileri tebrik ederek para ödülü ve bisiklet hediye etti.

ŞAHİN: BU SALONDA GELECEK, MUTLULUK, STRATEJİ, UMUT UÇUŞUYOR
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, yaşanan felaketin ardından eğitimdeki başarı sonucuna mutluluğunu dile getirerek, “Bu salonda gelecek, mutluluk, strateji, umut uçuşuyor. Bu salonda bu güzelliği bize yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürüm çocuklarımıza. Çok uzun yoldan geldiniz, çabaladınız, gayret ettiniz. Bu coğrafyanın çocukları çok çalışmak zorunda. Annelik çok önemli, babalık çok önemli. Ailelerimiz iyi ki varsınız” diye konuştu.
EĞİTİM ŞEHRİNİ TABANA YAYMAK ZORUNDAYIZ
Eğitim şehri Gaziantep olmak için bütün çalışmaları desteklediğini vurgulayan Başkan Şahin, şu sözlerle devam etti:
“Yola çıkarken eğitimde, sağlıkta, emniyette, güvenlikte önce insan dedik. Ama en önemlisi eğitim. Eğitim olmazsa olmuyor. Biz herhangi bir şehir değiliz. Siz de herhangi bir çocuk değilsiniz. Size ihtiyacımız var. Gelecek sizin elinizde. Bizim iyi sosyologlara, öğretmenlere, komutanlara, bizim her yönden en iyisi olan doktorlara ihtiyacımız var. Genetik olarak bu çocuğun neye bilgisi, yeteneği varsa o çocuğu ona göre yetişmesi gerekiyor. Onun için koyduğumuz hedef çok önemli. Eğitim şehri olacağız. Siz başarmak zorundasınız. Eğitim şehrini tabana yaymak zorundayız. Gaziantep Büyükşehir olarak hep inandığım bir şey var. Biz eğitim ordusunun emrindeyiz.”
ALKIN: GAZİANTEP MODELİ, BU ŞEHRİN EN BÜYÜK AVANTAJI
Gaziantep Vali Yardımcısı Anıl Alkın, Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin öğrencilere her türlü imkanı sunduklarını vurgulayarak, “Gaziantep, Türkiye’nin diğer 80 iline benzemiyor. Bu şehir birçok felaketi en ağır şekilde atlattı. Gaziantep bu senede eğitimdeki başarısını koruyabildi. Gaziantep modeli, bu şehrin en büyük avantajı. Gençlerimiz akademik başarılarını kanıtladılar. Hem kültürel hem de sportif alanda kendilerini geliştirmeleri çok önemli” dedi.
Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da eğitimin en önemli unsurlardan biri olduğunu ifade ederek aileleri, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti.
Eğitime yönelik öğrencilere verilen desteklerden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Gazi şehrimiz güçlü yöneticileriyle hem pandemiden hem de depremden en hızlı çıkan ve normale dönen şehir oldu. Köylerde internet yoktu. Bulut sistemiyle talep eden bütün köylerimize Büyükşehir Belediyesi internet bağlatmıştı. Hala devam ediyor internetimiz” ifadelerini kullandı.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise tam puan alan tüm öğrencileri tebrik ederek, engelleri aşarak durmadan yola devam edeceklerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz