F. Rezzan-M. Ragıp Güzelbey Çocuk Üniversitesi açıldı

0
74

“Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever” projesi kapsamında protokolü imzalanan, hayırsever Güzelbey ailesi tarafından Konak Mahallesinde yaptırılan F. Rezzan-M. Ragıp Güzelbey Çocuk Üniversitesi düzenlenen törenle açıldı.

F. Rezzan-M. Ragıp Güzelbey Çocuk Üniversitesi bir ilk olarak Türkiye’de Gaziantep’te, Dünyanın yüksek teknolojilerine sahip ülkelerin benzer kurumlarının Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından araştırılarak meydana getirilmiş bir eğitim kurumu olma özelliğini taşıyor.
Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, hayırsever Güzelbey ve ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Özel bir okulun açılışını yaptıklarını söyleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, “Türkiye’de ilk olan, Gaziantep’in hem birikimli hem özel öğrencilerine hizmet verecek bir eğitim kurumunun açılışını yapıyoruz. Bu eğitim kurumunun fikir babası Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı)’ dır. Burada Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın desteği ile çok güzel eğitimler veriliyor. Hayırsever Güzelbey ailesine destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise konuşmasında; “Güzelbey ailesi bizim için çok kıymetli. Bu okulu açarak ailenin okul hayalini gerçekleştirmiş olduk. Bilim dünyası çok geniş ve çok önemli. Her akıllı erkeğin arkasında bir kadın olduğunu bildiğimiz için Fatma Rezzan Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Bu okulda eğitim görecek çocuklara çok güveniyoruz. Çocuklar bizim beşeri sermayemiz. Bu okulda Türkiye yüzyılının gençliğini yetiştireceğiz” sözlerine yer verdi.

Hayırsever Ragıp Güzelbey de; “Yaşım gereği çok şeyler gördüm ve yaşadım. Burası benim hayat serüvenim ve sözlüğüm” dedi. Fatma Rezzan Güzelbey ise eşiyle birlikte hayalini gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi.
Kurdele kesimiyle gerçekleşen açılışın ardından protokol üyeleri ile hayırsever Güzelbey ailesi okulu gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz