Estetik doktoruna çıplak fotoğraf soruşturması

0
979

Estetik cerrahı F.D. bir hastasına meme küçültme operasyonu yaptı. Genç kadın geçirdiği operasyon sonrası arkadaşının aramasıyla şoke oldu. Doktor hakkında ‘Özel Hayatın Gizliliğini’ ihlal suçundan soruşturma başlatıldı.
İstanbul’da bulunan ünlü estetik cerrahı Fatih Dağdelen bir hastasına meme küçültme operasyonu yaptı. Tansel K., isimli vatandaş 3 Şubat tarihinde Şişli ilçesinde Doktor F.D.’e göğüslerini küçültmek için başvurdu. Operasyon geçiren Tansel K., memnun bir şekilde hastaneden ayrıldı ancak operasyondan 7 ay sonra bir arkadaşının kendisini aramasıyla şoke oldu.
DOKTOR HASTASININ AÇIK GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI
Telefondaki arkadaşı, genç kadına ‘Ameliyat olduğun doktor, göğüslerinin ve yüzünün açık olduğu fotoğraf ile videoları kendi sosyal medya hesabından paylaştığını gördüm, birlerce kişi tarafından izlenmiş.’ şeklinde konuşarak bilgi verdi.
Tansel K., ameliyat olduğu doktorun Instagram sayfasını kontrol ettiğinde kendisine ait video ve fotoğrafların açık bir şekilde yayınlandığını tespit etti.
SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Doktor F.D. ile irtibata geçen genç kadın fotoğraf ve videolarının açık bir şekilde paylaşıldığını kendisinden herhangi bir izin alınmadığını ifade etti. İzinsiz paylaşımlarla rencide edildiğini söyleyen Tansel K., F.D. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Sabah gazetesinden Atakan Irmak haberine göre, Tansel K., tarafından savcılığa sunulan şikayet dilekçesinde söz konusu video ve fotoğrafların paylaşılmasında hiçbir şekilde kendisinden izin alınmadığını ve gönderilerin müstehcen olduğuna dikkat çekildi.
Şikayet sonrası Doktor F.D. hakkında ‘Özel Hayatın Gizliliğini’ ihlal suçundan soruşturma başlatıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz