AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “HDP’li seçilmişlerin tamamına yakını, belki de tamamı dağla ilişkililer. HDP meşruiyetini yitirmiştir” dedi.

Terör örgütü PKK/YPG’nin sınırdan uzaklaşması, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’li belediye başkanlarının yerine kayyım atanması ve Diyarbakır’da annelerin HDP önünde nöbet tutması, HDP’nin sonunu getiriyor. Konuya ilişkin Akit’e konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “HDP’li seçilmişlerin tamamına yakını, belki de tamamı dağla ilişkililer. HDP meşruiyetini yitirmiştir” değerlmedirmesini yaptı.
HDP MEŞRUİYETİNİ YİTİRDİ
HDP’nin meşruiyetini kaybettiğine dikkat çeken AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “HDP’li seçilmişlerin tamamına yakını, belki de tamamı dağla ilişkililer. Bunların listelerini de dağ yapıyor. HDP meşruiyetini yitirmiştir. Gerek belediye başkanlarının, gerek milletvekillerinin, gerekse teşkilat başkanlarının tutum ve icraatlarından belli. HDP’li belediyelerin, bulundukları il ve ilçelerde halka hiçbir hizmet yapmadıkları, paranın dağa gittiği aşikardır. Böyle olunca da yerlerine kayyımlar atandı. Ayrıca HDP’nin önünde aylardır çocuklarını isteyen 55 tane annenin feryatları da bunu doğruluyor. Diyarbakır anneleri, ‘Bizim çocuklarımız HDP Diyarbakır İl Binasına girdi ve burada kayboldu’ diyor. Gündüz giren çocukları, gece dağa götürdükleri ile ilgili iddiaları vardı. Demek ki bunların hepsi doğru. HDP, CHP’nin destekleriyle Meclis’e girdi. Bu vesileyle Kılıçdaroğlu ve ekibinin de bu işte ne kadar günahkar olduğu ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here