Erdoğan: Gaziantep bölgenin çekim merkezi olacak

0
68

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Deprem şehirlerimizi, altyapısıyla, üstyapısıyla, şehir merkezi ve kırsalıyla tamamen ayağa kaldırana kadar durup dinlenmeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış törenlerine katılmak ve depremzede hak sahiplerine konutlarını teslim törenine katılmak üzere Gaziantep’e geldi. Erdoğan, Gaziantep Havalimanı’nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Gaziantep Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı. Törende, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yer aldı.
“BİZ SÖZ VERDİK Mİ YAPARIZ”
Gaziantep Şehir Hastanesi’nin hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, “Biz söz verdik mi yaparız. Gaziantep’e böyle eserler yakışır. Gaziantep Şehir Hastanesi’nin 1875 yatak kapasitesi yanında 4 bin 500 araçlık otoparkı ile sizlere hizmet verecek. Bağlantı kavşağımızı da resmen hizmete açıyoruz. Öyle bir şehir ki burası bölgenin çekim merkezi olacak. Deprem şehirlerimizi, altyapısıyla üstyapısıyla, şehir merkezi ve kırsalıyla tamamen ayağa kaldırana kadar durup dinlenmeyeceğiz.” diye konuştu.

“ŞEHİR HASTANESİ HAYIRLI OLSUN”
Resmî açılışını yaptıkları Gaziantep Şehir Hastanesi’nin, şehre, bölgeye, ülkeye hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı alanı 680 bin metrekareyi bulan Şehir Hastanesi’nin, 265’i yoğun bakım ve 30’u diyaliz olmak üzere toplam 1.875 yatak kapasitesi, 64 ameliyathanesi ve 335 polikliniği, teşhis ve tedavi merkezleri yanında, 4 bin 500 araçlık otoparkıyla hizmet vereceğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü törenle ayrıca hastaneye güvenli, konforlu ve hızlı ulaşımı sağlayacak bağlantı kavşağını da resmen hizmete açtıklarını ifade etti.

“SIKINTILAR ORTADAN KALDIRILACAK”
Gazianteplilerin de, ileri tıp teknolojilerine ve gelişmiş imkânlara sahip hastaneyle, artık üst düzey sağlık hizmetinden faydalanacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hastanemizin resmî açılışıyla birlikte, inşallah birimlerinin bir kısmındaki donanım ve personel eksikleri tamamen giderilerek, randevu ve hizmetler konusundaki sıkıntılar ortadan kalkacaktır. Sağlık Bakanlığımızın, kısa sürede tüm bu meseleyi çözeceğine inanıyorum” dedi.

“YARALARI SARMA SÖZÜMÜZÜ HIZLA YERİNE GETİRİYORUZ”
6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden, 3 bin 904’ü Gaziantep’te olmak üzere, 53 binin üzerindeki vatandaşları rahmetle yâd eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Gaziantep’in de aralarında olduğu 11 şehrimizin 124 ilçesi ile 7 bin köy ve mahallesini vuran, 14 milyon insanı etkileyen asrın afetinin üzerinden bir yıl geçmişken, yaraları sarma sözümüzü hızla yerine getiriyoruz. Dün Hatay’da, bugün Gaziantep’te, Salı günü Kahramanmaraş’ta, Çarşamba günü Şanlıurfa’da, Perşembe günü Adıyaman’da, Cuma günü Elazığ’da hak sahiplerine ilk konutları teslim ediyoruz. Deprem şehirlerimizi; altyapısıyla, üstyapısıyla, şehir merkezi ve kırsalıyla tamamen ayağa kaldırana kadar durup dinlenmeyeceğiz.”

YARALI TEKNİSYENİN AİLESİ İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin açılışının ardından hastaneyi ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, dün gece 2 pilotun şehit olduğu helikopter kazasında yaralanan ve Şehir Hastanesi’nde tedaviye alınan teknisyen Emrah Yıldız’ın ailesi ile de görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz