Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında Gaziantep’e yeni bir okul daha kazandırılıyor.


Hayırsever Ender PVC ve Alüminyum A.Ş. tarafından Karşıyaka Mahallesi’ne yaptırılacak 32 derslikli ortaokul için imzalar atıldı.
Valilikte düzenlenen protokol imza törenine Vali Davut Gül’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, YİKOB Başkanı Alper Çifçi, Şehitkâmil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Hayırseverler Murat Ercan ve Ünal Ercan katıldı.
Vali Davut Gül, törende yaptığı konuşmada, ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyasının Gaziantep Modeli ile hayata geçirildiğini söyledi. Gül, “Öncelikle Şehitkâmil Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Karşıyaka Mahallesi’ndeki okul yapılacak yeri kamulaştırma ile işe başladık. Büyükşehir Belediyemiz YİKOB ile birlikte kamulaştırmaya destek verdi. Üç kurum birlikte kamulaştırdık. Hayırseverlerimiz Murat ve Ünal kardeşler de bu mahallede yetiştiklerini ve büyüdükleri mahalleye okul yaptırmak istediklerini belirttiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırseverimiz kendisi binayı yapacak. YİKOB kontrol edecek. 32 derslikli okulumuz inşallah bir sonraki eğitim öğretim yılına yetişerek Karşıyaka’daki okul ihtiyacı sorununu ortadan kaldıracak” dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Atacağımız imza ile o bölgedeki çocuklarımızı ikili eğitimden kurtaracağız. Kamulaştırma ile altyapı sorunu çözüldü, üstyapı noktasında da hayırsever ailemizin devreye girmesi ile o bölgenin çocukları ve gençleri için çok büyük bir fırsat olacak. Gaziantep Modeli birlikte iş yapma modeli. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.
YİKOB Başkanı Alper Çifçi, Gaziantep’e böyle güzel bir yapıyı kazandırdıkları için hayırseverlere ve tüm paydaş kurumlara teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here