Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’nun dizisi Kaçış, Gaziantep’i tanıtacak

Disney Plus Türkiye’ye yönelik başlattığı yeni programında yerli dizi çekimlerine başladı. Çekimlerine Gaziantep’te başlanan ve iki savaş muhabirinin öyküsünün anlatıldığı Kaçış isimli dizide Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu birlikte rol alıyor.


Türkiye’deki abone sayısını arttırmak isteyen Disney Plus, Kaçış adını verdiği yeni dizi için hazırlıklarını tamalardı ve proje için start verildi. Uzun zamandan beri projeyle ilgili detayların ve son hazırlıkların yapıldığı bilinirken dizide oynayacak oyuncular ile anlaşma sağlandı ve çekimler için ilk adım atıldı. Dizinin çekimlerinin gerçekleştirileceği Gaziantep’te mekan tespitleri tamamlandı ve ön çekimler başladı.


Son olarak Star TV’de yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde rol alan Engin Akyürek, İrem Helvacıoğlu ile birlikte Kaçış dizisiyle hayranlarıyla buluşacak. Dizinin kadrosuna son olarak ünlü oyuncu çift Adem Yılmaz ile eşi Sezgin Uzun Bekiroğlu da katıldı.


KAÇIŞ DİZİSİNİN KONUSU
Çekimleri Gaziantep ve çevresinde gerçekleştirilecek olan dizinin konusu hakkında çok net açıklamalar yapılmamış olsa da edinilen bilgilerde Adem Yılmaz ve Sezgin Uzun gibi isimlerin katıldığı dizi kadrosunda savaş muhabirlerinin yaşamının canlandırılacağı ve savaş odaklı bir dizinin çekileceği bildirildi.  Senaryosu tamamen Engin Akyürek’e ait olan dizi ilk olarak 8 bölüm olarak yayınlanacak. 8 bölüm sonrasında ise diziye gösterilen ilgiye göre yeni sezonlar için karar verilecek.  


Kaçış’ın yapımı Same Film ile O3 Medya tarafından üstleniyor. Kasım ayı itibariyle başlayan çekimler önümüzdeki yıl sona erecek ve böylece dizi Disney Plus üzerinden izleyicilerle buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz