Ellek’te yeniden “Yeşildemir” rüzgarı

0
281

Yerel seçimler için geri sayım sürerken adaylar arasındaki siyasi yarış giderek hız kazanıyor. Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Ellek beldesinde de seçime katılan adaylar arasında mevcut belediye başkanı Abbas Yeşildemir 31 Mart seçimlerinin en güçlü adayı olarak dikkat çekiyor.
Ellek’in AK Parti’li Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Abbas Yeşildemir’in seçim çalışmaları kapsamımdaki ziyaretleri de adeta bir miting havasında geçiyor. Ziyaretlerinde halkın yoğun ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılanan Yeşildemir, 31 Mart seçimlerinden bir kez daha zaferle çıkacaklarına emin olduklarını söyledi.

YEŞİLDEMİR’DEN İŞ İNSANI MUSTAFA MART’A TEŞEKKÜR
Seçim çalışmalarını gece gündüz demeden yoğun bir tempoda sürdüren Yeşildemir, aslen Ellekli olan ve iş yaşamını Gaziantep’te sürdüren Mustafa Mart’a da desteklerinden dolayı teşekkür etti.
İş insanı Mustafa Mart’ın Ellek’in sorunlarının çözümü için sürekli çaba harcadığını ve belediyenin çalışmalarına da destek olduğunu ifade eden Yeşildemir, yerel seçimlerin ardından da Mart’ın desteklerini sürdüreceğini belirtti.

ABBAS YEŞİLDEMİR KİMDİR?
EĞİTİM: Abbas Yeşildemir 1963 yılında Ellek’te doğdu. İlkokulu, Peçenek İlkokulunda, Ortaokulu, Düziçi Ortaokulunda, Liseyi, Osmaniye İmam Hatip Lisesinde, Üniversiteyi, Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresinde,Y.O dan 1983 mezun oldu. Yüksek Lisansı, Toros Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliğinde tamamladı.
MEMURİYET GEÇMİŞİ: 1978 Atamalarında Hatay/Dörtyol Ocaklı Camiinde İmam-Hatip olarak başladığı görevinden, 1979 yılında Üniversite eğitimi için ayrıldı. 1984 yılında vatani görevini Edirne Uzunköprü`de İnzibat Asteğmen olarak tamamladı. 1985 yılında Bingöl Devlet Hastanesi Müdürü, 1987 yılında Hatay/Dörtyol Devlet Hastanesi Müdürü, 1988 yılında Hatay Devlet Hastanesi Müdürü, 1999 yılında Ellek Belediye Başkanlığı, 2004 yılında Osmaniye Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığı, 2005 yılında Osmaniye İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, 2007 yılında Osmaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Müdürü, 2009 yılında Osmaniye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Müdürü, 2010 yılında Osmaniye Devlet Hastanesi Müdürü, 2012 yılında Hatay/Dörtyol Devlet Hastanesi Müdürü, 2015 yılında Osmaniye İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, 2017 yılından, 2019 Yılına kadar Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş ve 2019 Mahalli İdareler Seçimi için bu görevinden istifa etmiştir.

SİYASİ GEÇMİŞİ: Yeşildemir 1994 Yılında Refah Partisi Ellek Belediye Başkan Adayı 1999 yılında Fazilet Partisinden Ellek Belediye Başkanı Seçildi. Fazilet Partisinde Genel Kurul Delegeliği Yaptı. AK Partinin kuruluş çalışmalarına katıldı ve Osmaniye AK Parti teşkilatının oluşumunda görev aldı. AK Partinin kurulmasıyla beraber Ak Partiye geçti. AK Partinin 1nci olağan kongresinde AK Parti Genel Kurul Delegeliğine seçildi. TBMMde AK Parti Grup Toplantısında Belde Belediye Başkanları adına konuşma yaptı. 2007 ve 2011 Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti`den Milletvekili Aday Adayı oldu. 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde Ellek Belediye Başkanı olarak seçildi.
Orta Derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.
Evli ve 4 çocuk babasıdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz