Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, okuldan uzaklaştırılan 9’uncu sınıf öğrencisi Fevzi A. (16),’nın bıçaklı saldırısı sonucu kolundan yaralanan Mavikent Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Bahadır’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Beraberindeki sendika yöneticileri ile birlikte geçmiş olsun ziyareti gerçekleştiren Gök, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak olayın ilk dakikalarından itibaren Mavikent Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Bahadır’ın yanında olarak gerekli desteği verdiklerini söyledi.
Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Ahmet Gök, “Saldırıya uğrayan müdürümüz Ercan Bahadır’ın saldırıya uğradığı ilk dakikalardan itibaren yanında olduk, hastanede ziyaretini yaptık, okulunu ziyaret ederek yanında olduk ve eğitim çalışanlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bilmesini istedik” dedi.
Gök, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Şu anda ülkemizin en çok ihtiyacı olan bir şey, birlik ve beraberlik içerisinde olmamızdır. Daha 2 gün önce Suriye sınırımızda Barış Pınarı Harekatı’nda görevli olan kardeşlerimizi ziyaret ederek harekâta bizzat şahitlik ettik. Ben öncelikle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim ordumuza her daim zaferler ihsan etsin inşallah.
Ülkemizde son zamanlarda bir şiddet furyasıdır almış başını gidiyor. Bu bazen kadına şiddet bazen sağlık çalışanlarımıza şiddet ve bazen de eğitimciye şiddet şeklinde oluyor. Ne yazıktır ki bunların bana göre en acı olanı da bir öğretmene, bir eğitimciye yapılan şiddettir. Bir insan kendisinin talim ve terbiyesinden sorumlu olan kişiye saldırıyor ve el kaldırıyorsa bu anne ve babasına el kaldırmayla eşdeğerdir. Bir ülkede şiddet eğitimciye ve öğretmene kadar uzanıyorsa toplumun ayağının altındaki hala kayıyor demektir. Yetkililerin bir an önce bu konuyla ilgili tedbir alması gerekir.
Biz Eğitim-Bir-Sen olarak çeşitli zamanlarda bunu haykırdık ve haykırmaya da devam ediyoruz. Eğitimciye şiddetle önlemeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Temennimiz odur ki bir an önce öğretmenlik meslek kanununa öğretmenin layık olduğu maddeler eklenir. Özellikle eğitimciye şiddetle ilgili yasal düzenlemeler an önce alınır ve bizler böyle menfur olaylarla bir daha karşı karşıya kalmayız inşallah diyorum.
Ben tekrar okul müdürümüz nezdinde tüm öğretmen arkadaşlarıma, tüm eğitim çalışanlarına geçmiş olsun diyorum. İnşallah daha güzel olayları anmak için bir arada bulunuyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here