Ege Ailesi’nin 15 yıllık okul hayali gerçekleşiyor

0
1339

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Hayırsever” Kampanyasına verilen desteklere bir yenisi daha eklendi. Hayırsever Ege Ailesi ile Şahinbey Akkent Mahallesinde 8 derslikli bir Anaokuluna bağış karşılığı isim hakkı protokolü imzalandı.
Gaziantep Valiliği fuaye alanında imzalanan protokole Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayırsever Ege Ailesi’nden Ali, Enver ve Arif kardeşler katıldı.
Vali Davut Gül yaptığı konuşmada eğitime sunulan katkıdan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali Gül “Ege Ailesi’ne teşekkür ediyoruz. Ali Bey sağ olsun, bize geldi ve okul niyetinin olduğunu söyledi. 8 derslikli bir Anaokulumuz. İnşallah burada yetişecek çocuklar da aynen Ali Bey gibi hayır hasenat yapan insanlar olur. Biz hayırseverlerimizle hep birlikte Gaziantep’i eğitimde bir adım daha ileri götürmek istiyoruz. Başta Ege ailesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz“ dedi.

İmzalanan protokol ile Şahinbey Akkent Mahallesi’nde hizmet veren 8 derslikli Akkent Anaokulunun bağış karşılığında isim hakkını alan İmza Halı Tekstil Geri Dönüşüm Toplama ve Ayrıştırma Sanayi Ticaret Limited Şirketi yöneticisi hayırsever Ali Ege ve ailesi, 15 yıllık hayallerinin gerçekleştiğini belirterek anne ve babası Nimet Enver Ege’nin isimlerinin Anaokulunda yaşatılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise okul öncesi eğitimde yüzde 100 okullaşma hedefine hızla ilerlediklerini kaydederek sunulan katkının önemini vurguladı.
Protokolün imzalanmasının ardından Vali Davut Gül Hayırsever Ege Ailesi’nden Ali, Enver ve Arif kardeşlere teşekkür ederek belgelerini verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz