Ana SayfaGündemDolandırıldıklarını 3 yıl sonra anladılar!

Dolandırıldıklarını 3 yıl sonra anladılar!

Gaziantep’te inşaat firması tarafından dolandırıldığını öne süren bir grup, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda aileleriyle eylem yaparak, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. İnşaat firmasının vurgununun boyutunun 60 milyon lirayı bulduğu belirtildi.
Gaziantep’te bir inşaat firmasının Beylerbeyi ve Yeditepe semtlerinde gerçekleştireceğini belirttiği konut projesinden ev almak isteyen 300 kişi başvuruda bulundu. Yaklaşık 3 yıl önce peşinat yatıranlar, aradan geçen süre içerisinde inşaata başlanmaması üzerine firma hakkında suç duyurusu yaptı. Mağdur olduğunu öne süren 50 kişilik grup, çocuklarıyla birlikte kent merkezindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda eylem yaptı.
DOLANDIRICILIĞIN BOYUTU 60 MİLYON LİRA
Dolandırılarak mağdur edildiklerini söyleyen grup adına açıklama yapan Hacı Çiçek, “Şirket bundan 3 yıl önce insanları ev yapma vaadi ile dolandırdı. Biz dolandırıldığımızı son bir yılda öğrendik. Şirketin amacı Yeditepe ve Beylerbeyi projesinden ev verme vaadiyle dolandırmaktır. 100 bin, 200 bin lira veren mağdurlar var. İnşaatlar bir türlü ilerlemedi ve dolandırıldığımızı anladık. Hakkımız olan evlerimizi talep ettik, şirket sahibi ve ortağı da dolandırıldıklarını söylüyorlar. Ortada 60 milyon liralık bir dolandırıcılık var. 300 kişinin dolandırılması söz konusu ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Hüseyin Çiftçi on HER YALAN BİR İTİRAF GİZLER
Mustafa Ali Polatlı on BİR BEN VAR BENDEN İÇERİ
Binbaşı on ALZHEİMER
MEHMET ALİ GÜNER on ALZHEİMER
Cansu Çanlıoğlu on ALZHEİMER
mustafa küçük on KAFA BULMAK, KAFA TUTMAK…
Pervin Cicek yigit on ARADIK KURTARAMADIK