Dokunma-Hurdacının Kızı filmi izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor

0
122

Başrollerinde Abidin Yerebakan, Fatma Yılmaz ve Betül Şahin gibi isimlerin yer aldığı ‘Dokunma-Hurdacının Kızı’ filmi beyazperde de izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. Radyocu Afrikalı Ali’nin hayatından etkilenip kaleme alınan bir öğretmenin 90’lı yılların sonrasında yaşadığı hikayenin anlatıldığı yapımda Ferhat Göçer, Metin Şentürk ve Erkan Petekkaya konuk oyuncu olarak yer aldı.
AFRİ Yapı adına ünlü radyo programcısı Afrikalı Ali’nin yapımcılığını üstlendiği ve gerçek bir hikayenin senaryolaştırıldığı “Dokunma- Hurdacının Kızı” isimli dram tarzındaki sinema filmi 16 Eylül’de vizyona girmek için hazır. Hikayesi Afrikalı Ali imzası taşırken senaryo haline iki önemli isim Erdal Babür. Hülya Kılıç getirdi. Türkiye’nin önemli isimleri Ferhat Göçer, Metin Şentürk, Faruk Sofuoğlu ve usta oyuncu Erkan Petekkaya da projeye destek olmak için birlikte kamera karşısına geçti.
Usta yönetmen Hakan Gürtop tarafından yaklaşık 2 haftalık bir zamanda çekimleri tamamlanan “Dokunma-Hurdacının Kızı” filmin afiş tasarımı da tamamlandı. Hüzün mevsimi olarak kabul edilen sonbaharda vizyona girecek olan acı dolu hikayesiyle çocuk tacizine dikkat çeken filmin yapımcısı Afrikalı Ali, “Bizim yaramızı kanatan bir konuyu gündeme taşıyıp hassasiyet için bu filmi çektik para kazanmak için çekilmiş bir film değildir, duygularımızı hassasiyetimizi beyaz perdeye taşıdık” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz