Disney Plus’ta yayınlanacak ilk Türk dizisi Gaziantep’te çekiliyor

Herkesin diline düşen Disney Plus Türkiye’de dizi ve film sektörüne girmeye hazırlanıyor, 14 Haziran’da seyircilerle buluşacak. İlk yayınlanacak Türk dizisi ise Engin Akyürek’in başrol aldığı ve çekimleri Gaziantep’te yapılan, bol aksiyonlu Kaçış dizisi olacak.

Disney Plus sadece yapımlarıyla değil, anlaştığı isimlerle de ortalığı kasıp kavuran bir dijital platform. Ünlü oyuncu Akyürek’in de Türkiye’de ve hatta dünyada büyük bir hayran kitlesi olduğunu söyleyebiliriz. Kaçış dizisiyle, ünlü oyuncu başarılı oyunculuğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiş olacak. Bir diğer Türk oyuncu İrem Helvacıoğlu da Akyürek’e dizide eşlik ediyor olacak. İkilinin partnerliği, hayranlarına şimdiden büyük heyecan verdi.
marieclaire.com.tr’nin haberine göre; Merakla beklenen Kaçış dizisinin yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın üstleniyor, senaryosu ise Ali Doğançay imzalı. Senaryo çoğunlukla aksiyon olmak üzere, dizi toplamda 8 bölümden oluşuyor.

Peki, Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’nun dizideki rolleri nedir?
Dizideki isimleri Mehmet ve Zeynep olan ikili, savaş muhabirliği rolünü canlandırıyorlar. Çekim için, Gaziantep’te toplanan ekip, tam bir savaş atmosferi yarattı. Gaziantep’le alakalı bir diğer rastlantı ise Engin Akyürek’in televizyona yapmış olduğu ilk dizisi “Yabancı Damat” da Gaziantep’te geçiyordu. Gaziantep, Akyürek’e şanslı geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz