Dijital müzik platformunun şampiyonları belli oldu

0

Dijital müzik platformu fizy’de mayıs ayında Edis’in ‘Martılar’ isimli parçası en fazla dinlenen ve paylaşılan şarkı oldu. Platformda en fazla dinlenen ve paylaşılan diğer şarkılar ise Uzi’ye ait ‘Krvn’, Ebru Yaşar’ın ‘Ben Bilmem’ ve Yalın’ın ‘Oyunbozan’ı oldu. Kullanıcılar en fazla Yıldız Tilbe, Ahmet Kaya ve Ceza’yı arattı.

Son dönemin popüler isimlerinden Edis, ‘Martılar’ şarkısıyla en fazla dinlenen ve beğenilen parça oldu. Edis’i Uzi ‘Krvn’, Ebru Yaşar ‘Ben Bilmem’, Buray ‘Alaz Alaz’, İbrahim Tatlıses ‘Gelmesin’, İkilem ‘Kaybolurum Gülüşünde’, Derya Uluğ ‘Kanunlar Gibi’, Tuğba Yurt ‘Benim o’ ve Tefo ‘Baba Yorgun’ şarkısıyla takip etti.

fizy kullanıcıları mayıs ayında dinlediği ve beğendiği parçaların yanı sıra Yalın’ın ‘Oyunbozan’ ve Tarkan’ın ‘Şımarık’ parçasını paylaştı. En fazla dinlenen isimler arasında Müslüm Gürses, Sezen Aksu, Ahmet Kaya, Tarkan ve Zeynep Bastık yer aldı. Bu isimlere ek olarak Ceza ve Yıldız Tilbe de en çok aratılan isimlerden oldu.

EN SEVİLEN TÜR YİNE ‘POP’ OLDU

Mayıs ayında fizy’yi tercih eden müzikseverlerin en fazla dinlediği tür ‘pop’ oldu. Onu sırasıyla ’rap’, ‘yöresel’ ve ‘melankolik’ türleri takip etti. Onlarca müzik listesinin bulunduğu platformda en çok tercih edilenler şöyle sıralandı: ‘En Yeniler (Yerli)’, ‘Günün Listesi’, ‘En Yeniler (Yabancı)’, ‘fizy Rap’, ‘Yeni Nesil Pop’, ‘Mutlu Şarkılar’, ‘Taze Taze’.

fizy’yi mayıs ayında en çok dinleyen şehirlerin başında İstanbul geldi. Onu sırasıyla Ankara, Konya, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Çorlu ve Antalya takip etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here