Gaziantep’te Bey ve Ulaş mahallelerinde bıçak tehditiyle iki vatandaşın cep telefonlarını gasp eden ve bir vatandaşı bıçakla yaralayan iki gaspçı, polis ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Bey Mahallesi’nde bir vatandaşın bıçakla gaspa uğradığı bilgisi alınması üzerine, motosikletli Yunus ekiplerince gaspçının yakalanması için çalışma başlatıldıi Şüphelinin eşkâli doğrultusunda yapılan çalışmalar neticesinde gaspçı yakalanarak, yapılan üst aramasında mağdura ait cep telefonu bulundu.
Ulaş Mahallesi’nde de bir vatandaşın bıçakla bacağından yaralandığı ve telefonunun gasp edildiği ihbarının alınması üzerine harekete geçen Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü devriye ekipleri şüpheli yakaladı. Şüphelinin yapılan üst aramasında mağdura ait cep telefonu ve suç aleti bıçak ele geçirildi.
Her iki olayda çalınan cep telefonları sahiplerine teslim edilirken, gözaltına alınan iki gasp şüphelisi haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here