DEAŞ’ın ahlak polisi Gaziantep’te yakalandı

0
87

Gaziantep’te, jandarma ekiplerinin terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonunda, Suriye uyruklu 1 kişi gözaltına alındı. Şüphelinin 2014-2018 yılları arasında Suriye’de sözde genel ahlak polisi olarak faaliyet gösterdiği ortaya çıktı.

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışma başlattı. İstihbarı çalışmalar sonucunda Türkiye’ye yasadışı yollarla geçerek terör eyleminde bulunabileceği değerlendirilen ve Suriye’de 2014-2018 yılları arasında DEAŞ silahlı terör örgütü içerisinde Husbe (Genel Ahlak Polisi) unsurunda silahlı olarak faaliyet yürüttüğü tespit edilen U.M.M.’nin adresi belirlendi.
DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesine yönelik çalışma başlattı. Ekipler, terör örgütü içerisinde 2014-2018 yılları arasında Suriye’de sözde genel ahlak polisi olarak görevli olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen şüphelinin adresine operasyon yaptı.
Şafak vakti düzenlenen operasyonda; Suriye uyruklu U.M.M.’nin adresindeki aramalarda, çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Gözaltına alınan U.M.M., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz