Daha yeşil bir Şehitkamil için fidanlar dikildi

Gaziantep’te, Şehitkamil Belediyesi ‘Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil’ projesi kapsamında Beykent Mahallesi’nde fidan dikimi gerçekleştirdi. Toplam 46 bin metrekare alan üzerine kurulan 24. Etap Şehitkamil Ormanı’na; karaçam, zeytin ve çınar türünde 4 bin 100 fidan dikildi.

Beykent Mahallesi’nde düzenlenen, ağaçlandırma çalışması töreninde katılımcılara seslenen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 12 yıl önce başlatılan ağaçlandırma çalışmalarının 24’üncü etabının tamamlandığını söyledi.
Yıllar önce dikilen fidanların bugün gölge veren ağaçlara dönüştüğünü ve piknik yapılacak alanlar meydana geldiğini aktaran Fadıloğlu,”Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesini başlattık ve her yılın Mart ve Kasım aylarında bu etkinliğimizi devam ettiriyoruz. Bu etkinliğimizi; aidiyet duygusunu, fidan dikme alışkanlığını arttırmak adına öğrencilerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Ağaçlandırma etkinliğimiz geleneksel hale geldi. Bu etkinliklerimizde mümkün olduğunca yetişkin fidanlar dikmeye özen gösteriyoruz. Ağaçlandırma çalışmasının yapılacağı alanın yanında park-otoparkların olacağı, dış çeperlerinde çınar ağaçlarının, içerisinde karaçamların ve zeytinlerin bulunduğu, mümkün olduğu kadar da yetişmiş ağaçlarla zamanı satın almak adına yapılan bir çalışma” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından ağaçların dikimi gerçekleştirildi.
Fidan dikim programına; Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Ceyda Gürsel, Serkan Özatıcı, Mehmet Ali Korkmaz, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, AK Parti Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, Ak Parti Şehitkamil İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Durmuş, Şehitkamil Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Şehitkamil Belediyesi, Her Bahar Bir Orman Bi’ Dünya Yeşil projesi kapsamında bugüne kadar kurmuş olduğu 24 etap ormanda toplam 2 milyon 294 bin 769 metrekare alan üzerinde 204 bin 806 adet fidanı toprakla buluşturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz