Dağcılık sporunda yeni dönem başlıyor

0
58

Gaziantep’te dağcılık sporunun gelişimine katkı sağlayacak olan Zeugma Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü, düzenlenen açılış resepsiyonu ile tanıtıldı. 24 kişilik kurucu üyesi bulunan Zeugma Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü, kentteki dağcılık sporunun gelişimine büyük katkılar sağlayacak
Gaziantep’te doğal varlıkların korunması ve dağcılık sporunun geliştirilmesine katkı sağlayacak olan Zeugma Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü, düzenlenen açılış resepsiyonu ile basına ve kamuoyuna tanıtıldı.

SPORU, ETKİLİ BİR ARAÇ OLARAK GÖRÜYORUZ
Zeugma Dağcılık ve Doğa Sporları Spor Kulübü Başkanı Mahir Köroğlu, açılış resepsiyonunda yaptığı konuşmada dağcılık sporunun önemine değindi. Köroğlu “Altını çizmen gerekir ki spor, Türkiye için çok önemli. Bizim için sporun; ekonomik, sosyal, ve ticari değerlerinin yanında, insanlar arasında ilişkileri geliştiren, iyileştiren bir anlamı var. Biz, insanlar arasındaki hoşgörünün ve insan sevgisinin sağlanmasında sporu, etkili bir araç olarak görüyoruz. Sporun birleştirici ve dönüştürücü etkisinin, sadece kendi gençlerimiz arasında değil, bütün dünya insanları nazarında güçlü olduğuna inanıyoruz” dedi.
GAZİANTEP SON 20 YILDA DOĞA SPORLARI KONUSUNDA BÜYÜK YOL KAT ETTİ
Gaziantep’te son yıllarda doğa sporlarına duyulan ilginin artmasından memnun olduklarını dile getiren Köroğlu, “Gaziantep son 20 yılda doğa sporları konusunda büyük yol kat etti. Gaziantep, imkanları sayesinde Türkiye’nin nitelikli spor şehri ve doğa turizmi merkezi olabilir. Öncelikle yerel yöneticilerimizin buna inanması ve hayal etmesi gerekir. Yola çıkarken bir çok hedefimiz vardı. Hedeflerimizden bir tanesi de doğal varlıklarımızın korunması. Biz dağcı ve sporcuların birinci önceliği tabiat varlıklarımızı korumak ve korunmasına yönelik çalışmalı yapmak. Zeugma Dağcılık olarak iklim değişikliği ile mücadele ve kuraklıkla mücadele konusunda yerel ve ulusal ölçekte projelerde yer alacağımızı ilan ediyoruz” diye konuştu.
ZEUGMA DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI SPOR KULÜBÜ KURUCU ÜYELERİ
Mahir Köroğlu, Mehmet Akif Keretli, Hasan Yelken, Burak Gürer, Hilmi Özkaplan, Mehmet Uğur, Halil İbrahim Özkalender, Zeynep Özkalender, Ali Ekber Görür, Emine Özdemir, Naime Yüksel Çalık, Kemal Özdemir, Hatice Köroğlu, Soner Taşcı, Sadık Duyan, Zekeriya Ercan Yetkin, Tekin Toprak, Özlem Çıldır Gezgin, Ali Deniz, Derya Toprak, Mehmet Kaya, Esra Kaya, Oğuzhan Arslan ve Anıl Bakkaloğlu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz