DAEŞ hücrelerine büyük operasyon

0

Osmaniye merkezli İstanbul, Gaziantep, Kilis ve Bursa’da terör örgütü DAEŞ’e yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi, 7 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü DAEŞ’in faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak Osmaniye merkezli İstanbul, Gaziantep, Kilis ve Bursa’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 7 kişinin gözaltına alındığı operasyonda yakalanan bir örgüt üyesinin DAEŞ adına yılda yaklaşık bin 500-2 bin yabancı terörist savaşçı yetiştirilen sözde silahlı eğitim kamplarının sorumlusu olduğu ve terör örgütü DAEŞ’in “zekat emiri” olarak faaliyet gösterdiği bildirildi. Diğer 2 örgüt üyesinin ise DAEŞ adına yabancı terörist savaşçı yetiştirilen silahlı eğitim kamplarının silah, teçhizat ve lojistik sorumlusu olduğu ayrıca bu 2 örgüt üyesinin kamplarda yetiştirilen yabancı terörist savaşçıların, çatışma bölgelerine sevkini sağlayan organizasyondan sorumlu oldukları açıklandı.
Diğer 4 örgüt üyesinin de DAEŞ içerisinde çeşitli kademelerde faaliyet gösterdikleri tespit edilirken, gözaltına alınan şüphelilerin kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital materyale incelenmek üzere el konulduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here