İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, Cumhuriyetin ilanının 96. Yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Filiz, “Türk Milleti’nin birliğinin devamı için Cumhuriyetin, her türlü ideolojinin üzerinde tutulup, yaşatılması gerekiyor” dedi.
Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin milletimizin kanı, canı, fedakârlığı ve kahramanlığının sonucu hayat bulduğuna dikkat çeken Milletvekili Filiz, Türk Milleti’nin Cumhuriyet sayesinde içinde bulunduğu karanlıktan kurtulduğunu ve modern, çağdaş bir millet olma yolunda önemli adımlar attığını ifade eden Filiz, şu görüşlere yer verdi:
”Millet olarak sahip olduğumuz Cumhuriyetin değerini bilmeli ve sahip çıkmalıyız. Gelecekte çağdaş, demokratik, huzur ve refah toplumu olma yolunda Cumhuriyete sıkı sıkıya sarılmamız gerekiyor. Cumhuriyetin ülkemize ve milletimize kattıkları asla göz ardı edilmemeli. Ülkemizin birlik ve beraberliğinin kalıcı olması için Cumhuriyet ve kazanımlarına taraf olmalıyız. Cumhuriyeti koruyup, kollamak ve yaşatmak herkesin asli görevi olmalıdır. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyet uğruna can ve kan veren atalarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here