Cumhuriyet’e sahip çıkmak gelecek nesillerimize sahip çıkmaktır

0
335

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Kileci, yazılı mesajında, Cumhuriyetin kuruluşunun yıldönümünü onur, gurur ve büyük bir coşku ile kutladıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Millet olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Son yıllarda başta Suriye olmak üzere dünyanın dört bir tarafında yaşananlar görüldüğünde laik ve demokratik Cumhuriyetimize dört elle sarılmamız ve O’nu sonsuza kadar koruma kararlılığımızı bir kez daha göstermemiz gerektiğini daha iyi anlıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Türk milletinin karakterine en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyet’ tir. Cumhuriyete sahip çıkmak Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkmanın yanında, demokrasiye, insan hak ve özgürlüklerine, eşitliğe, kardeşliğe, akıla ve bilime de sahip çıkmak anlamını taşımaktadır. Tarihimizin en şanlı günlerinden biri olan 29 Ekim’de tüm ev ve işyerlerimizi bayraklarla donatarak, Cumhuriyet Bayramımızı çok büyük coşku ile kutlamalıyız.”
İhracatçılar olarak, “Müreffeh bir Türkiye için” daha çok çalışmaya devam edeceklerini belirten GAİB Koordinatör Başkanı Kileci, “Aydınlık bir gelecek için ülke olarak daha çok çalışmak, üretmek ve ihracat yapmak zorundayız. İhracatçılar olarak, daha güçlü bir Türkiye için dünyanın dört bir tarafı ile ticari faaliyetlerimizi geliştirerek, ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaya devam etmekte kararlıyız” şeklinde açıklamada bulundu.
Kileci, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diler, minnet ve şükranlarını sunarım. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz