CHP’li Öztürkmen’den atanamayan uzmanlara destek

0
67

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde (TSK) Uzman Çavuş olarak görev yaparken, ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşmelerini feshederek istifa etmek zorunda kaldıktan sonra, kanunda olmasına rağmen kamu kurumlarına yaptıkları iş başvurularından sonuç alamamalarına tepki gösterdi. Öztürkmen, ”Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.
CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşmelerini feshettikten sonra, kanunda yer almasına rağmen kamuda memuriyete alınmaları için başvurularını çeşitli sebepler üretilerek olumsuz yanıt verilmesine atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) İl Kadın Kolları Başkanlarının yaptıkları açıklamaya duyarsız kalmadı.
ATAUZDER İl Kadın Kolları Başkanlarının, “ailevi, sağlık ve mesleki nedenlerden dolayı kendi isteğiyle sözleşmelerini feshettikten sonra kamuda memuriyete atanmaları konusunda kanun olmasına rağmen vatan için yeri geldiğinde canlarını hiçe sayan, yıllarca ülkenin güvenliği için zor şartlarda görev yapan Uzman Çavuşların kamu kurumlarına yaptıkları başvurular çeşitli bahaneler üretilerek geri çevriliyor” şeklindeki açıklamalarına destek veren CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen,” Bu konuya asla duyarsız değiliz ve takipçisi olmaya devam edeceğiz. 13 Ağustos 2023 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’nın cevaplaması için soru önergesi verdik ancak tatmin edici bir cevap alamadık” dedi.
Öztürkmen, ATAUZDER’in haklı davasının takipçisi olacaklarını ifade ederek, “Bu iktidar vurguncular iktidarı. Devleti vatanı savunanların değil, vatan toprağını pazarlayanların iktidarı. ATAUZDER’in haklı davasının takipçisi olmaya devam edeceğiz. CHP Milletvekilleri olarak bu konuda daha önce TBMM’de verdiğimiz soru önergesine tatmin edici bir cevap verilmedi. Vatan için gözünü kırpmadan canını feda edenleri kullanıp sonra unutanları bu millet ve bizler asla unutmayacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz