CHP’li Öztürkmen TBMM’de konuştu: Sağlık sistemi yerle bir oldu!

0
114

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, Gaziantep’teki kamu hastanelerinde yaşanan sorunlar ve sağlık personelinin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı.
AK Parti iktidarının “sağlıkta devrim” diye diye sağlık sistemini kökünden devirdiğini ve yerle bir ettiğini söyleyen Milletvekili Öztürkmen, yapımı yılan hikayesine dönen şehir hastanesinde açılan 310 hekim kadrosuna sadece 20 kişinin başvurduğuna dikkat çekti.
CHP’li Öztürkmen, “Giderlerse gitsinler” denilerek adeta ülkeden kovulan uzman hekim açığından dolayı Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binası ile 25 Aralık Devlet Hastanesinde bulunan üçüncü basamak yoğun bakım servislerinde sadece 6 anestezi uzman hekimin görev yaptığını ve pratisyen hekimlere yoğun bakım nöbeti verildiğini söyledi.
Öztürkmen, halk sağlığını tehdit eden ve insan hayatını hiçe sayan bu uygulamadan bir an önce vazgeçilerek anestezi uzman sayısı ve diğer branşlarda uzman hekim sayısının artırılması çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz