CHP’li Öztürkmen, onkoloji bölümü eksikliğini Meclis gündemine taşıdı

0
171

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, Gaziantep’teki Onkoloji Bölüm eksikliğine dikkat çekerek, yaşanan mağduriyeti Meclis gündemine taşıdı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi sunan Öztürkmen, “Tedavileri aksayan yurttaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek adına bakanlığınızın yürüttüğü bir çalışma var mıdır” diye sordu.
CHP’li Öztürkmen, soru önergesinde şu ifadelere yer verdi:
Gaziantep ilimizde bulunan kamu hastanelerindeki onkoloji bölümlerinin yetersiz kalması, kanser tedavisi gören yurttaşımızı zor durumda bırakmaktadır. Binbir zorluklarla tedavi olabilmek için civar illere gitmek zorunda kalan yurttaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek hayati öneme sahiptir.
Buna göre;
1- Nüfusu itibariyle en büyük 9. il konumundaki Gaziantep’teki onkoloji bölümü eksikliği bilginiz dahilinde midir?
2- Kanser tedavisi görmesi gerektiği halde tedavileri aksayan yurttaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek adına bakanlığınızın yürüttüğü bir çalışma var mıdır?
3- Gaziantep’te bulunan kamu hastanelerindeki onkoloji bölümü sayısını arttırmayı düşünüyor musunuz? Bunun için öngördüğünüz bir tarih var mıdır?
4- Son 5 yıl itibariyle Gaziantep’ten çevre illere sevk edilen hasta sayısı kaçtır. Bunun yıllara ve illere göre dağılımı nasıldır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz