CHP’li Öztürkmen gündeme getirmişti

0
58

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yürütülen harfiyat ayıklama çalışması için İslahiye’nin İdilli Köyü mezarlığı yanına dökülen ve rahatsızlık yaratan enkazın temizliğini yaptı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, İdilli köyündeki mezarlık alanın temizlendiğini duyurdu.
Kamuoyunda tepkilere yol açan Gaziantep’in İslahiye ilçesine bağlı İdilli köyündeki mezarlık alana moloz ve hafriyat dökülmesini gündeme getiren CHP Milletvekili Hasan Öztürmen, yaşananlara tepki göstererek, yetkililere sorumluluk alma çağrısında bulunmuştu.
Bugünkü gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Öztürkmen, şirket yetkilisi tarafından aranarak, mezarlık alanın moloz ve hafriyattan temizlendiği ve yol genişleme çalışmalarının yapıldığı bilgisinin kendisiyle paylaşıldığını duyurdu.
CHP’li Öztürkmen, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
İDİLLİ KÖYÜNDEKİ MEZARLIK ALAN TEMİZLENDİ
İslahiye ilçemize bağlı İdilli köyünde bulunan mezarlık alana moloz ve hafriyat dökülmesini kamuoyu gündemine taşıyarak, tepkimizi dile getirmiş ve yetkilileri göreve davet etmiştik.
Bu gelişme üzerine, şirket yetkilisi şahsımı arayarak, bir yanlış anlaşılma olduğunu ve vermiş oldukları rahatsızlıktan dolayı özür dilediklerini ifade etti. Mezarlık alana dökülen moloz ve hafriyatı tamamen temizleyerek, yol genişleme çalışması yaptıklarını söyledi.
Kendilerine duyarlılıkları ve ilgileri için teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz