CHP’li Öztürkmen: Gaziantep’te doktor da perişan hasta da!

0
97

Gaziantep’te, sağlık sorunları bitmek bilmezken, tedavi için Şehir hastanesine başvuran vatandaşlar eksikler ve yetersizliklerden dolayı gerekli tedaviyi alamadığı gibi, hastanede görev yapan doktorlar da isyan eder noktaya geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Gaziantep Şehir Hastanesi’nde görev yapan doktorların bir türlü giderilemeyen alt yapı eksikleri nedeniyle zor şartlarda çalıştıklarına dikkat çekti.
Gaziantep Şehir Hastanesi’nde görevli doktorların kendisine gönderdiği, “Lütfen sesimizi duyurun: Gösteriş yapmak için altyapısı olmayan yere yoğun bakım açıp hasta dolu servisleri hemşiresiz bırakıyorlar. Biz hekimler artık çıldırma noktasındayız” şeklindeki mesajı Genel Kurulda dile getiren Öztürkmen, geçtiğimiz günlerde Gaziantep’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gösteriş yapmak için çok yetersiz sayıda doktor ve hemşireyle çalışan servislerin kapatılarak olmayan çocuk yoğun bakıma personel aktarıldığını, hastaların taburcu veya diğer servislere geçirilerek mağdur edildiğini ifade etti.
Öztürkmen, ayrıca hiçbir üst yazı gelmeden, yoğun bakım tecrübesi olmayan hemşirelerin yoğun bakıma doldurulup, çocuk yoğun bakımın hastalarla dolu gibi gösterildiğini ifade ederek, “ Doktorların haklı isyanı, tedavi olabilmek için hastaneye başvuran vatandaşların şikayetleri her geçen gün artarak devam ediyor. Bu, Gaziantep’teki sağlık sorununun ne noktaya geldiğinin açık bir göstergesidir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz