CHP’li Meriç: Gazetecilik daima var olacaktır

0
70

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Meriç, “Halkın haber alma hakkı var oldukça gazetecilik de daima var olacaktır” dedi.
Basın özgürlüğüne ve basın mensuplarına verilen değerin bir ülkenin ne kadar demokratik olduğunu anlamak için önemli bir kriter olduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Meriç, şunları söyledi:
“Kamu yararı adına, halkın doğru ve tarafsız haber alma hakkı için gecesini gündüzüne katarak çalışan gazeteciler, Türkiye’nin demokrasi ve özgürlük turnusoludur. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde onların yanında durmak, haklarını savunmak, her zamankinden daha anlamlı ve değerlidir.
Türkiye, gazeteciler ve gazetecilik için yaşanması en zor ülkelerden biri haline gelse de, halkın haber alma hakkı var oldukça gazetecilik de daima var olacaktır. Çünkü kalemleriyle yanlışı doğrultan, fotoğraf ve videolarıyla kamu yararını gözeten birileri her zaman çıkacaktır. Bu vesileyle tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, özgür bir medya için hep birlikte verdiğimiz mücadele sürecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz